צימרים באמירים             צימר קן לאוהבים             בקתת עץ נסיכת היער             וילה חלום             סוויטה אליי נוף             ספא באמירים      
 

צמחונות

מושב אמירים הינו כנראה היישוב היחיד בארץ, שכל תושביו הם צמחונים או טבעוניים. תושבי המקום אשר הקימו את אמירים ככפר צמחונים-טבעונים לפני כ-50 שנים, בחרו לגור ביחד כקבוצה של אנשים צמחוניים, כיוון שכך הרבה יותר קל להם, גם מבחינת גידול הילדים וגם מבחינת חיי הקהילה במושב. באמירים ישנה חנות שכל המוצרים בה הם צימחונים ללא בשר ודגים, ובנוסף גם מוצרים אורגניים וטבעיים. במסיבות משותפות של המושב, הכיבוד הוא צימחוני וילדי הפעוטון גם הם זוכים לאכול אוכל צימחוני בריאותי. ברחבי המושב ובעיקר במבנים הציבורים אסור לעשן, או לעשות על האש, דבר הנותן לאמירים את היחוד שלה ואת האוויר הנקי. כמו כן המסעדות באמירים מגישות אוכל צימחוני,  
 
הרבה אורחים שמגיעים אלינו ל זמן חלום צימרים באמירים שואלים אותנו מה זה צמחוני?  מה ההבדל בין צמחונות לטבעונות?
 
ההגדרה של צמחונות היא  אורח חיים שאינו כולל אכילת מזון של בשר בעלי חיים, כולל  בשר, עוף ודגים. ישנן מספר סיבות למה להיות צימחוני:
  • הסיבה העיקרית היא  אידיאולוגית, מוסרית. לא לאכול בעלי חיים, הרבה מהצמחונים נולדו עם ההרגשה או הגיעו אל המסקנה הזו במשך חייהם, שהם לא מסוגלים לאכול בשר של חיה שפעם היתה חיה, חלקם מתנגדים לעצם ההריגה של בעלי חיים, ו/או הריגה של בעלי חיים למטרת מאכל.
  • הרבה מן הצמחונים טוענים כי כל התעשיה של גידול בעלי חיים לאכילה היא אינה הומנית, החיות גדלות בתנאים מחפירים, הם כלואים בצפיפות, פעמים רבות הורגים חיות אחרות כדי להשיג בשר של חיה מסויימת, כמו דיג של הטונה, בנוסף במקומות שונים בעולם לצורך גידול בעלי חיים הורסים מרחבים עצומים של יערות בשביל לגדל שם חיות, דבר הפוגע בכדור הארץ.
  • צמחונים רבים אינם אוכלים בשר מטעמי בריאות, בימינו החיות מקבלות המון תרופות והורמונים אשר עוברים אל הבשר, דבר הפוגם בטעם הבשר, ובבריאותם של אלה האוכלים ממנו.
  • צמחונים אחדים אומרים כי האדם הוא מה שהוא אוכל, וכשאתה אוכל בשר חיה ההתנהגות שלך הופכת חיתית. 

   רוצים לקרוא עוד על  צמחונות, מסעדות צמחוניות באמירים 

חזרה אל   צימרים באמירים

 בניית אתרים עם מערכת ניהול תוכן